Lustro Biblioteki

Lustro Biblioteki to serwis biblioteczny dla bibliotekarzy i miłośników książek. Na jego łamach pokazujemy, że biblioteki są otwarte dla wszystkich, a czytanie jest modne. Z jednej strony przedstawiane są treści naukowe, z drugiej bardziej rozrywkowe i o charakterze informacyjnym. Serwis istnieje od kwietnia 2012 roku i w przeciągu niecałego roku zyskał poparcie wśród znanych osób ze środowiska bibliotekarskiego, znanych postaci, cenionych autorów książek i innych czytelników. Lustro Biblioteki stanowi źródło rzetelnej informacji, wiedzy i porad dla bibliotekarzy.

W Lustrze Biblioteki zobaczysz jak wiele dzieje się w bibliotekach. Trafisz do księgozbioru nietypowych książek i na akcje czytelnicze. Odkryjesz nietypowe znaleziska w książkach i ciekawostki technologiczne.

W Lustrze Biblioteki dowiesz się, gdzie powstają nowe biblioteki, jakie skarby skrywają kolekcje cyfrowe i co ważnego dzieje się w świecie bibliotecznym. Na łamach Lustra Biblioteki zamieszczane są także wyselekcjonowane BiblioNews-y, czyli wiadomości związane z bibliotekami, czytelnictwem, nowymi technologiami i nie tylko. Lustro Biblioteki to także źródło inspiracji dla bibliotekarzy oraz platforma z interesującymi materiałami.

Zapraszamy na www.lustrobiblioteki.pl