O (nie)konferencji

(nie)konferencja Kierunek-Wizerunek to dwudniowe, ogólnopolskie wydarzenie branżowe dla bibliotekarzy i pracowników bibliotek. Podczas tegorocznej, trzeciej edycji skupimy się na pracy zespołowej. Naszym celem jest uświadomienie uczestnikom, jak kondycja zespołu wpływa na jakość świadczonych usług.

Jednym z problemów, który może dotykać biblioteki jest słabość komunikacji wewnętrznej, nieznajomość kompetencji poszczególnych pracowników lub działów oraz brak świadomości wspólnego celu działalności biblioteki. Taki stan rzeczy powoduje brak zaangażowania, spadek motywacji pracowników, co z kolei przekłada się na niską jakość świadczonych usług.

Wychodzimy z założenia, że każdy pracownik kreuje wizerunek oraz ofertę swojej instytucji, dlatego do udziału w (nie)konferencji zapraszamy pracowników bibliotek publicznych z całej Polski, bez względu na zajmowane stanowisko. Dzięki temu uczestnicy będą mogli pracować w różnorodnych zespołach, czego dodatkowym atutem będzie integracja środowiska bibliotekarskiego.

Postawiliśmy na nowatorskie, łatwo przyswajalne i angażujące metody. W programie znalazły się: praktyczne warsztaty, gra fabularna, integrujący występ artystyczny oraz wykład motywacyjny. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nabyć wiedzę z zakresu zarządzania, lideringu i komunikacji wewnętrznej, niezbędnej do budowania zespołu pracowniczego.

Nie bez znaczenie jest miejsce, w którym odbędzie się (nie)konferencja Kierunek – Wizerunek. Nowoczesne wnętrza Pomorskiego Parku Naukowo-­Technologicznego w Gdyni z pewnością wyzwolą kreatywność i podbudzą do działania.